ראשי אומנויות לחימה איגרוף תאילנדי

איגרוף תאילנדי

מחפשים איגרוף תאילנדי ולא יודעים אילו מקומות נמצאים בסביבה שלכם? חיפשתם המלצות מחברים ולא קיבלתם? הגיע הזמן להפסיק לחפש! באתר fitter תמצאו את כל המקומות לאיגרוף תאילנדי בהשוואה מידית לפי מחיר, מיקום, דירוג, חוות דעת, תמונות ועוד. כך תוכלו לחסוך לעצמכם זמן ולמצוא את המקום לאיגרוף תאילנדי האידיאלי ביותר עבורכם.

איגרוף תאילנדי - כל הפרטים

יצא לכם להכיר לאחרונה לא מעט אנשים שעוסקים בפעילות גופנית בשם איגרוף תאילנדי? אתם תוהים על מה מדובר ומחפשים את אומנות הלחימה שגם אתם תתאהבו בה? אם כך, כדאי שתדעו: זה לא במקרה שהיום אנשים רבים מתאמנים באיגרוף תאלינדי, שכן מדובר על אומנות לחימה מדהימה. למעשה, מתוך מגוון רחב של אומנויות לחימה, בהחלט אפשר לומר שבמקרה של איגרוף תאילנדי מדובר על אומנות לחימה שהיא גם מעניינת וגם מגוונת מאוד. היא מתאימה לכל מי שאוהב פעילות גופנית שכולל טכניקה, טקטיקה, מחשבה ותכנון. בנוסף, ניתן לראות שבישראל יש בימינו לא רק לוחמים, בניגוד למה שאנשים רבים חושבים, אלא גם לוחמות רבות. לכן בהחלט ניתן לומר שגם איגרוף תאילנדי, כמו אומנויות לחימה אחרות, מתאים גם לנשים וגם לגברים.

המומלצים ביותר לאיגרוף תאילנדי

מכון מירון
פנקס 45, קרית אונו
פייט קלאב תל אביב
אברבנאל 53, תל אביב יפו
SK GYM פתח תקווה
ז'בוטינסקי 100, פתח תקווה
אקדמיית פריינטה רעננה
אחוזה 62, רעננה
עילית פייטרס ישראל באר שבע
דרך חברון 15, באר שבע
Mix Fight Combat באר שבע
גוש עציון 51, באר שבע
מיי וואיי באר שבע
משה טוב 1, באר שבע
מועדון לחימה MMA
60970, שדרת המוזות, Hatsor Ashdod
נינג'ה פרו בת ים
דרך מנחם בגין 1, בת ים

מה זה איגרוף תאילנדי?

כדי להבין מה זה בדיוק איגרוף תאילנדי צריך לחזור אחורה בהיסטוריה. למעשה, מדובר על אומנות לחימה עתיקה מאוד, שכן היא החלה את דרכה לפני יותר מאלף שנה. המקור שלה הוא באומנות מואי בוראן. במקרה של אומנות הלחימה מואי בוראן מדובר היה על אומנות לחימה שבה הלוחמים למעשה נלחמו עד המוות, והיא כללה כמעט הכול: שימוש בברכיים, באגרופים, בהטלות ועוד. יש לציין שהיום קרבות באיגרוף תאילנדי כבר לא מתקיימים בצורה כזאת, כלומר הם אינם עד המוות ויש חוקים ואיסורים שונים במהלך הקרבות הללו. אחרי שהוסרו מאותה אומנות לחימה בשם מואי בוראן טכניקות שונות במטרה לשמור על בטיחותם של הלוחמים, היא הפכה לאיגרוף התאילנדי שכולנו מכירים היום. שם נוסף שיש לאומנות הלחימה הזאת הוא "שמונת הנשקים" שכן יש כאן אפשרות להשתמש בשמונה נשקים שונים: שני אגרופים, שתי ברכיים, שני מרפקים, שתי שוקיים.

אופי הקרבות באיגרוף תאילנדי

אין ספק שבגלל שיש אפשרות להשתמש בכל כך הרבה נשקים במהלך קרבות של איגרוף תאילנדי, בהחלט ניתן לומר שמדובר על קרבות מעניינים ביותר. יש בהם שלל אופציות קיימות, וממש כפי שקורה במשחק שחמט, לכל פעולה יש מגוון רחב של תגובות שהיריב יכול לבצע. לכן בהחלט ניתן לומר שהסיבוב הראשון בקרב זה הסיבוב שבו כל לוחם מנסה ללמוד את היריב שלו. מהן הנקודות החלשות של היריב? איך הוא מתנהל ואיזו טקטיקה מלווה את הפעולות שלו? חשוב לדעת שמבחנת הניצוח באיגרוף תאילנדי, יש שתי אפשרויות שונות: או נוק אאוט או ניקוד. במקרה של הניקוד חשוב לדעת שהשופטים לוקחים לתשומת ליבם את ההתנהלות הפיזי והמנטלית של שני הלוחמים. כאשר לוחם מצליח לשכנע את השופטים שהוא באמת שומר על קור רוח ועל איזון מושלם בין הקרבות, הוא מקבל יותר ניקוד מהשופטים. מבחינת משך זמן הקרוב ניתן לראות שבמקרה של קרבות חובבניים כל קרב כולל 3 סיבובים וכל סיבוב נמשך 2 דקות. לעומת זאת, במקרה של קרבות מקצועיים, יש 5 סיבובים וכל סיבוב נמשך 3 דקות. יש חוקים מאוד ברורים באיגרוף תאילנדי מבחינת מה שאסור לעשות ליריב. למשל, אסור לנגוח ביריב, אסור להשתמש בהפלות מותן ועוד.

איך נראה אימון באיגרוף תאילנדי?

אם אתם חושבים לנסות אימון של איגרוף תאילנדי, כדאי שתכירו מעט את מהלך הדברים. אימונים בדרך כלל מתחילים כמובן בחימום כללי ואז עוברים לחימום ספציפי. בהמשך הם כוללים גם עבודה על גמישות ועל טכניקות שצריך להתמקצע בהן. יש כמובן שלל תרגילים במהלך אימוני איגרוף תאילנדי וגם תרגול שנעשה על שק. בסופו של דבר, כמובן שאופי האימונים הללו כולל גם תרגול עם אחד הלוחמים הנוספים שמשתתף באימון. במקרה של איגרוף תאילנדי מדובר על אחת מאותם ענפי ספורט שדורשים מאיתנו גם רשימה של ציוד שצריך לקנות. למשל, יש לרכוש מגני שוקיים מגני אשכים, מגני שיניים ואף מגני ברכיים. יש כמובן צורך ברכישת כפפות מתאימות ובהמשך הדרך בהחלט יכול להיות שתרצו לקנות גם מגן ראש ומגיני מרפקים. כל הציוד הזה חשוב ביותר, שכן בסופו של דבר, מדובר על אומנות לחימה שיש בה מגע ישיר עם היריב. מדובר על פעילות גופנית מאוד אינטנסיבית ולכן גם מבחינת היעילות שלה ותרומתה לגוף אנחנו רואים שזו פעילות מומלצת ביותר. נסו זאת עוד היום ותראו שהאיגרוף התאילנדי יהפוך לחלק בלתי נפרד מחייכם.