ראשי אומנויות לחימה איגרוף קלאסי

איגרוף קלאסי

מחפשים איגרוף קלאסי ולא יודעים אילו מקומות נמצאים בסביבה שלכם? חיפשתם המלצות מחברים ולא קיבלתם? הגיע הזמן להפסיק לחפש! באתר fitter תמצאו את כל המקומות לאיגרוף קלאסי בהשוואה מידית לפי מחיר, מיקום, דירוג, חוות דעת, תמונות ועוד. כך תוכלו לחסוך לעצמכם זמן ולמצוא את המקום לאיגרוף קלאסי האידיאלי ביותר עבורכם.

מה זה איגרוף קלאסי?

כשמדברים על איגרוף קלאסי, כאמור, מדברים על אומנות לחימה. מדובר על אחת מאומנויות הלחימה הכי מוכרות שיש בעולם כולו, והמיוחד הוא שהקרבות האלה התנהלו בעבר בידיים חשופות. הידיים שלנו, אחרי הכול, הן כלי לחימה שזמין עבור כולם. עם זאת, ניתן לראות שלאורך השנים הספורט הזה עבר תמורות ושינויים. למעשה, הוכנסו מספר חוקים שונים במטרה להגביר את בטיחות הלוחמים. דוגמא לחוק כזה היא השאלה מה עושים כשהיריב נופל. למעשה, למי שנופל יש 10 שניות לקום בכוחות עצמו. בזמן הזה היריב השני חייב להמתין בפינה שלו, וזה חוק משמעותי שלא היה קיים בעבר. עוד נתון שהשתנה לאורך השנים הוא שבעבר לא הייתה הגבלת סיבובים. כלומר, בעבר הקרב הוכרע כשאחד הלוחמים נפל או פשוט נכנע. היום זה לא כך, שכן היום יש הגבלה על מספר הסיבובים בקרבות כאלה, וזאת אחרי טרגדיות שונות שהתרחשו במהלך קרבות שונים.

המומלצים ביותר לאיגרוף קלאסי

כצנלסון 135, גבעתיים
מכון מירון
פנקס 45, קרית אונו
פייט קלאב תל אביב
אברבנאל 53, תל אביב יפו
SK GYM פתח תקווה
ז'בוטינסקי 100, פתח תקווה
אקדמיית פריינטה רעננה
אחוזה 62, רעננה
הקאנטרי חולון
הלוחמים 30, חולון
פיטבוקס חיפה
חורב 15, חיפה
קולנוע פאר תל אביב
ישעיהו 1, תל אביב יפו
תנועה מתמדת כפר סבא
אנצו סירני 39, כפר סבא
מועדון לחימה MMA
60970, שדרת המוזות, Hatsor Ashdod
A+ רמת ישי
אקליפטוס 3, רמת ישי
פבליקה סיטי קלאב
גלגלי הפלדה 2, הרצליה
UFC ישראל רעננה
אחוזה 142, רעננה

איגרוף קלאסי – אומנות לחימה שכדאי לקחת בחשבון

מחפשים ספורט חדש שיוכל למלא את חייכם? רוצים משהו מיוחד, שונה ומעניין לעומת אימוני ריצה שגרתיים או חדר כושר? אם כך, טבעי שתחשבו על אומנות לחימה כזו או אחרת. כדאי לדעת: מבין כל אומנויות הלחימה הקיימות, אין ספק שהאופציה של אגרוף קלאסי צריכה לבוא בחשבון. מדובר על ספורט מיוחד במינו שטומן בחובו שלל יתרונות ללוחמים. לכן, אפילו אם מעולם לא עסקתם באומנות לחימה, האגרוף התאילנדי יגרום להם להתאהב.

סוגי קרבות באגרוף קלאסי

כדאי לדעת שכאשר מדברים על אגרוף קלאסי מדברים על סוגים שונים של קרבות:

  1. קרב איגרוף חובבני - יש בו לרוב בין שלושה לשישה סיבובים.
  2. קרב איגרוף אולימפי – ניתן להתחרות בו החל מגיל 17 ועד גיל 34. יש בקרבות כאלה 4 סיבובים של 2 דקות.
  3. קרב איגרוף מקצועי – יש כאן בין 12 ל 15 סיבובים של 3 דקות כל אחד.

חשוב לדעת שהחוקים זהים בין כל סוגי הקרבות האלה. למשל, העובדה שמותר להכות רק עם הידיים חוזרת על עצמה בכל סוגי הקרבות של איגרוף קלאסי. שנית, המכות חייבות להיות רק לאזור הראש והגוף העליון. מעבר לכך, מותר להכות אך ורק כאשר הידיים סגורות. כמובן שכדי להתחיל להשתתף בקרבות צריך להתאמן. יש להכיר את החוקים לעומד ובעיקר – חשוב להיות בכושר גופני מתאים.

מהם היתרונות של איגרוף קלאסי?

ראשית, אם חשבתם להתחיל להתאמן ותוך זמן קצר להפוך ללוחמים, דעו שבפועל זה לא כך. מדובר על ספורט שדורש הרבה מאוד השקעה והתמדה. שנית, איגרוף קלאסי הינו ספורט מוכר ומוצלח לא במקרה, שכן הוא מביא איתו שלל יתרונות. למשל, הוא מפתח את היציבה ואת העמידה הנכונה של הלוחמים. מעבר לכך, האיגרוף בסגנון התאילנדי עובד על הדיוק, על הזריזות וגם על הגמישות. יש כאן הרבה תשומת לב שניתנת לנשימה נכונה, לתזמון, לקצב ועודד. כפי שקורה בהרבה סוגים אחרים של אומנות לחימה, גם כאן יש כמה עקרונות שחוזרים על עצמם. למשל, יש עניין של משמעת וכבוד ליריב. הקואורדינציה היא חלק בלתי נפרד מאומנות הלחימה הזאת וכך גם הזריזות של שני הלוחמים. אין ספק שהעובדה שנדע להגן על עצמו תגביר את תחושת הביטחון העצמי ולכן גם במובן הזה זה כדאי.

למי סוג כזה של ספורט יכול להתאים?

אתם תוהים האם גם עבורכם אימוני איגרוף כאלה יכולים להתאים? מתלבטים האם להירשם עוד היום לאימון הראשון שלכם? חשוב שתדעו: עוד דבר נפלא באיגרוף התאילנדי זו העובדה שהוא מתאים לכולם. בניגוד לדימוי, איגרוף מהסוג הזה מתאים בהחלט גם לנשים ולא רק לגברים. כתוצאה מכך שהעבודה בסוג כזה של ספורט היא לא רק פיזית אלא גם פנימית, ברור שכולם יכולים להתחבר אליו. כל עוד תבחרו לכם מורה מקצועי ומקום מוביל שבו תוכלו לתרגל את הספורט הזה, אין ספק שתיהנו. עם הזמן אתם תרגישו לא רק כיצד הכושר הגופני שלכם משתפר, אלא הרבה מעבר לכך. יש משהו מדהים בספורט הזה שמוביל אותנו לאיזון. אנחנו מרגישים הרבה יותר בשליטה ויודעים כיצד להגיב גם במצבים יותר מלחיצים ופחות נעימים. הכניסו את הספורט המיוחד הזה לחייכם ותראו שלא תצטערו על כך בהמשך הדרך.