ראשי בלוג פילאטיס שיעור פילאטיס – מחיר, טיפים ומידע נוסף

שיעור פילאטיס – מחיר, טיפים ומידע נוסף

שיעור פילאטיס הוא טרנד כושר פופולרי שזכה לתשומת לב רבה בשנים האחרונות. אימון בעצימות נמוכה זה מתמקד בחיזוק הגוף, שיפור הגמישות וקידום הבריאות הכללית. אם אתם סקרנים לגבי אימונים מהסוג הזה, מאמר זה יספק לכם סקירה כללית בנושא. מדובר על פעילות גופנית שללא ספק יכולה להתאים לכולם. לכן, אפילו אם אתם סובלים מפציעה כזו או אחרת או שאתם בתהליך שיקום כלשהו – אימון פילאטיס יעזור לכם.

פילאטיס- מחיר טיפים ומידע נוסף

מה זה אימון פילאטיס ולמה כולם מדברים עליו

שיעור פילאטיס הוא סוג של פעילות גופנית שפותחה בתחילת המאה ה-20 על ידי ג'וזף פילאטיס. האימון נועד לשפר את כוח הליבה של הגוף, גמישות, שיווי משקל וקואורדינציה. הוא שם דגש על יציבה נכונה ושליטה בשרירים. למעשה, זה בדיוק גם מה שמוביל לכך שהוא זוכה להצלחה רבה. למעשה, אנשים שרוצים לשפר את הכושר הגופני שלהם, יוכלו להתחיל לעשות אימונים כאלה. תרגילי הפילאטיס מבוצעים בדרך כלל על מזרן או ציוד מיוחד. הציוד המיוחד יכול לכלול מכשירים כמו: רפורמר, קדילאק או כיסא וונדה. התנועות איטיות, מבוקרות וממוקדות באיכות של כל תנועה ולא במספר החזרות.

למי אימוני הפילאטיס יכולים להתאים

אחד מהדברים הנפלאים שניתן לומר על אימון פילאטיס, זה שהוא מתאים לכולם. אימונים אלה למעשה מתאימים לאנשים בכל הגילאים, רמות הכושר והיכולות. זהו אימון רב-תכליתי שניתן להתאים לצרכים ולמטרות האישיות. אתם ספורטאים שמחפשים לשפר את הביצועים שלכם? אימון כזה יתאים לכם! אתם קשישים שרוצים לשמור על גמישות וניידות? הפילאטיס הוא בשבילכם! אפילו אם אתם מתאוששים א מפציעה, הפילאטיס יכול לספק שגרת אימונים בטוחה ויעילה. מעבר לכל אלה, גם נשים בהיריון מוזמנות לגלות את קסמו של הפילאטיס. הן יכולות להפיק מאימונים כאלה תועלת רבה. הסיבה לכך היא שאימון כזה מסייע לחזק את שרירי הליבה התומכים בתינוק הגדל ומכין את הגוף ללידה. עם זאת, חיוני להתייעץ עם איש מקצוע בתחום הבריאות לפני תחילת תוכנית פילאטיס במהלך ההיריון.

סיבות מדוע להתחיל לעשות אימוני פילאטיס באופן קבוע

ישנם יתרונות רבים לשילוב של פילאטיס בשגרת הכושר שלכם. חלק מהסיבות שבגללן כדאי לשקול לעשות שיעור פילאטיס לפחות פעמיים בשבוע הן:

  1. שיפור כוח הליבה: הפילאטיס מתמקד בשרירים העמוקים של הבטן, הגב ורצפת האגן. לכן אימון פילאטיס מוביל להגברת כוח הליבה והיציבות.
  2. יציבה טובה יותר: הדגש על יישור ומודעות לגוף בפילאטיס יכול לעזור לתקן חוסר איזון ביציבה ולמנוע בעיות עתידיות.
  3. גמישות מוגברת: תרגילי הפילאטיס נועדו להאריך ולמתוח את השרירים. לכן התוצאה של שיעור פילאטיס פעמיים בשבוע תוביל לשיפור הגמישות וטווח תנועה.
  4. שיווי משקל וקואורדינציה משופרים: על ידי התמקדות בשרירים המייצבים של הגוף, הפילאטיס יכול לעזור לשפר את שיווי המשקל והקואורדינציה. כתוצאה מכך, אימונים כאלה למעשה מפחיתים את הסיכון לנפילות ופציעות.
  5. הפחתת מתח: התנועות האיטיות, המבוקרות וההתמקדות בנשימה בפילאטיס יכולות לקדם הרפיה ולסייע בהפגת מתחים.
  6. מניעת פציעות ושיקום: אימון פילאטיס משמש לעתים קרובות כסוג של פיזיותרפיה. הוא עוזר לאנשים להתאושש מפציעות ולמנוע בעיות עתידיות על ידי חיזוק שרירים חלשים ושיפור גמישות.
  7. ירידה במשקל וחיטוב: בעוד שפילאטיס הוא אולי לא אימון שורף קלוריות גבוהה, הוא יכול לעזור לחטב ולפסל את הגוף. לכן התוצאה תהיה בסופו של דבר מראה רזה יותר.

סוגים של שיעורי פילאטיס

ישנם מספר סוגים שונים של שיעור פילאטיס שבהם כל אחד מאיתנו יוכל לבחור, כולל:

פילאטיס מזרן

זוהי הצורה הנפוצה ביותר של פילאטיס. במקרה כזה אימון פילאטיס יבוצע על מזרן תוך שימוש במשקל הגוף להתנגדות. תרגילי מזרן מתמקדים בכוח הליבה, גמישות ושיווי משקל.

פילאטיס רפורמטור

פילאטיס מסוג זה משתמש בציוד ייעודי הנקרא רפורמר. ציוד זה מספק התנגדות נוספת באמצעות קפיצים וגלגלות. תרגילי רפורמטור יכולים להיות מאתגרים יותר מתרגילי מזרן, ומכוונים למגוון רחב יותר של קבוצות שרירים.

קאדילק פילאטיס

הקאדילק, הידוע גם בשם שולחן הטרפז, הוא פריט נוסף של ציוד פילאטיס. מכשיר זה מאפשר מגוון רחב של תרגילים, כולל כאלה המשלבים היפוך ומתלים.

פילאטיס כיסא

כיסא וונדה הוא פריט ציוד קומפקטי עם דוושה מפוצלת והתנגדות קפיץ,. שיעור פילאטיס כזה מאפשר אימון מאתגר ורב-תכליתי המכוון לכל הגוף.

Barre Pilates

אימון היברידי זה משלב אלמנטים של פילאטיס, בלט ויוגה. המטרה כאן היא אימון גוף מלא המתמקד בכוח, גמישות ושיווי משקל.

מה התדירות שבה מומלץ לעשות פילאטיס בשבוע

התדירות המומלצת לאימון פילאטיס משתנה בהתאם למטרות ולרמת הכושר של המתאמן. לבריאות כללית ורווחה, מומלץ לעשות אימון פילאטיס פעמיים עד שלוש בשבוע. אם אתם מעוניינים לשפר את הביצועים הספורטיביים שלכם או לשקם פציעה, ייתכן שתצטרכו להתאמן בתדירות גבוהה יותר. במקרה כזה גם ארבעה או חמישה אימונים בשבוע יכולים לבוא בחשבון. בסופו של דבר, הגישה הטובה ביותר היא להקשיב לגוף שלנו ולמצוא איזון הנכון לכל אחד מאיתנו.

שיעור פילאטיס - עלויות

בהחלט אפשר להבין אתכם אם אתם רוצים לדעת, בין היתר, כמה עולה שיעור פילאטיס. זה טוב ויפה לומר שמדובר על ספורט חשוב, אך כמה צריך להשקיע בו ומה משפיע על המחיר? ניתן לראות שגורמים שונים יכולים להשפיע על המחיר של שיעורי פילאטיס, כמו למשל:

  • האם מדובר על שיעור קבוצתי או לא? ברוב המקרים השיעור הקבוצתי יעלה לכם פחות. המחירים משתנים בהתאם למספר השיעורים שקונים ולחדר הכושר אליו מגיעים. בדרך כלל, מחיר עבור שיעור בודד נע בין 50 ל-100 שקלים. ככל שקונים יותר שיעורים, המחיר יותר זול. לדוגמה, חבילה של עשרה שיעורים עשויה לעלות בין 400 ל-800 שקלים.
  • במקר של אימון פילאטיס פרטי, המחירים יהיו שונים. שיעורים פרטיים מתאימים למי שמעדיף קשב אישי ותוכנית אימון מותאמת אישית. המחירים של שיעורים פרטיים משתנים בין המדריכים והמקומות בהם הם מתקיימים. בדרך כלל, שיעור פרטי יעלה בין 200 ל-400 שקלים לשעה. גם כאן, יש הנחות עבור חבילות של מספר שיעורים.
  • סדנאות וקורסים: סדנאות וקורסים הם דרך טובה להעמיק ידע בשיטת הפילאטיס ולרכוש כלים נוספים לתרגול עצמאי. המחירים של סדנאות וקורסים משתנים בהתאם למשך הקורס ולרמת המורה. סדנה קצרה עשויה לעלות בין 200 ל-500 שקלים. לעומת זאת, קורס שלם להוראת פילאטיס עשוי לעלות בין 5,000 ל-15,000 שקלים.

הגורמים הנוספים שישפיעו על מחיר האימון

יש עוד כמה גורמים יכולים להשפיע על השאלה כמה תשלמו על שיעור פילאטיס. למשל, האם המדריכים שיעבירו לכם את השיעורים מגיעים עם ידע רב? האם הם מנוסים והאם יש להם מוניטין של מדריכים מקצועיים ביותר? בנוסף, כמובן שגם המקום שבו אתם בוחרים להתאמן ישפיע על המחיר. בין אם מדובר על חדר כושר ובין אם מדובר על סטודיו לפילאטיס, חשוב לברר כמה דברים. האם זה הסטודיו הכי מוכר בעיר? איפה הוא נמצא ועד כמה הוא וותיק? נתונים כאלה יכולים להשפיע בסופו של דבר על המחיר שאתם עומדים לשלם על כל אימון.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

איך פילאטיס יכול לשפר את היציבה והגמישות שלכם
פורסם ע"י אפרת דגן ב 24 לאפריל 2024
היציבה והגמישות הם מסוג אותם הדברים שבגיל צעיר רובנו לא חושבים עליהם. אנחנו צעירים, נעים בלי שום בעיה ולכן זה לא מטריד אותנו. עם השנים המצב משתנה. כל תנועה הופכת להיות נוקשה יותר והגמישות שלנו נאבדת. זה נשמע לכם מוכר ואתם מחפשים את הפתרון לעניין? רוצים להתחיל לעשות משהו בנידון? אתם לא לבד. אנשים רבים, […]
אימון פילאטיס לעיצוב וחיטוב הגוף
פורסם ע"י אורית מזרחי ב 31 לינואר 2024
אימון פילאטיס הוא אחד הדרכים הנפלאות ביותר והיעילות ביותר לעצב את גופכם! אימון פילאטיס לעיצוב וחיטוב הגוף, הוא גם יעיל, גם מהנה ואינו דורש אנרגיה רבה. הוא עובד בעיקרו על שרירי CORE פנימיים, חיזוק שלהם, חיזוק היציבה ושריפת שומן איטית אך לאורך זמן. השיטה הכתה גלים ברחבי העולם ומכאן שהיא עובדת ויעילה. בואו איתנו לחקור […]
כך תבחרו ציוד פילאטיס מקצועי
פורסם ע"י חן רוזנשטיין ב 28 לדצמבר 2023
בחירת הציוד הנכון לפילאטיס היא חיונית להבטחת אימון יעיל ומהנה. בין אם אתם מתחילים או מתאמנים מנוסים, רצוי שתיקנו ציוד פילאטיס איכותי. השקעה בציוד איכותי יכולה לעשות את כל ההבדל בהשגת יעדי הכושר שלכם. עם זאת, אפשר גם להבין כמובן את הבלבול שלכם. מאז שהפילאטיס נכנס לחיינו, אנחנו רואים עוד ועוד ציוד ואפשרויות לאימונים. לכן […]