ראשי בלוג כללי אימון פונקציונלי בחדר כושר – מחיר טיפים ומידע נוסף

אימון פונקציונלי בחדר כושר – מחיר טיפים ומידע נוסף

אתם נמצאים בנקודה שבה אתם מחפשים פעילות גופנית חדשה? עד עכשיו נהגתם לשחות או לעשות הליכות ברגל אבל נמאס לכם? לא לגמרי הגעתם לתוצאות הרצויות או שאתם פשוט זקוקים לשינוי? אפשר להבין אתכם. בסופו של דבר, מי שמתמיד בפעילות גופנית מגיע גם לשלב הקושי. אתגר ההתמדה בפעילות גופנית מוכר לכולנו. לכן כדאי שתדעו: חדר כושר שמציע לכם אימון פונקציונלי זו יכולה להיות בחירה טובה. יצא לכם לשמוע על כך אבל אתם לא ממש יודעים על מה כולם מדברים? הינה לפניכם כל המידע החשוב בנושא.

מה זה אימון פונקציונלי מחיר טיפים ומידע נוסף
בתמונה: משתתפים באימון פונקציונלי

קווים לדמותו של האימון הפונקציונלי

היום בהרבה חדרי כושר ניתן למצוא אימונים שונים. זה יכול להיות אימון כוח, אימון אירובי, אימון ספינינג וגם אימון פונקציונלי. לכן, אם גם לכם הציעו להשתתף באימון כזה, אתם בוודאי רוצים לדעת על מה כולם מדברים. חשוב להבין שהאימון הפונקציונלי שונה מכל מה שהיה נהוג בעולם הספורט בעבר. בעשור הקודם האימון הכי פופולרי היה קלאסי. אנשים היו מתאמנים באימונים קלאסיים בכל מקום: בחדר הכושר, בסטודיו או במרחבים פתוחים. אימונים כאלה היו מבוססים על תנועות אירוביות שחוזרות על עצמן. למשל: שחייה, ריצה ועוד. לעומת זאת, אימון פונקציונלי זה משהו אחר לגמרי. אימון זה מבוסס למעשה על תנועה שהיא לא בהכרח מחזורית. בנוסף, היא לא מבוססת על בידוד שרירים. כלומר, לא עובדים כאן עם מכונות כמו בחדר הכושר.

מה מיוחד באימון הפונקציונלי

אימון פונקציונלי הוא אימון שאפשר לעשות במקום כמו חדרי כושר או בחוץ. כאמור, אין כאן עבודה על כל שריר בנפרד. למעשה, הדגש כאן הוא על המכלול של השרירים ביחד. הרעיון הוא לבצע תרגילים מורכבים, כלומר תרגילים רב-מפרקיים. באימונים אלה שתעשו בחדרי כושר שונים ישנו שימוש במספר חלקי גוף בו-זמנית. עיקרון נוסף שיש באימון הפונקציונלי, הוא למעשה השילוב של פעולות שקשורות לחיי היומיום שלנו. נקודה זו הינה מהותית והיא מקשרת אותנו למקורו של האימון הפונקציונלי. למעשה, המקור של האימון הזה הוא לא חדר הכושר שלכם, אלא עולם השיקום. שם המטופל למעשה מתרגל לימוד מחדש של תנועות מסוימות שהכרחיות לחיי היומיום שלו. זה חלק מתהליך השיקום שלו ולכן יש לכך חשיבות רבה.

חדר כושר שמציע אימון פונקציונלי זה ייחודי

חדר כושר שמציע אימון פונקציונלי מציע לכם למעשה חוויה ייחודית. כפי שצוין לעיל, הרבה פעמים האתגר בפעילות גופנית קשור להתמדה. לא פשוט ללכת לבריכה שלוש פעמים בשבוע ולשחות באותו סגנון 60 בריכות. לעומת זאת, האימון הפונקציונלי מציע משהו אחר לגמרי, וזו גם הייחודיות שלו. למעשה, מדובר על פעילות גופנית שכל אימון בה יכול להיראות אחרת. זה הופך את האימון הזה בחדר הכושר להרבה יותר מעניין ויצירתי. בנוסף, את האימון הפונקציונלי אתם לא חייבים לעשות רק במקום כמו חדר כושר. אימון כוח פונקציונלי ניתן לעשות גם במרחב הפתוח. זה אומר שבכל יום תוכלו לבחור את המקום הנכון לכם לאימון כזה, אז למה אתם מחכים? כתוצאה מכך שהאימון הפונקציונלי עובד על מספר יעדי כושר בו-זמנית, הוא גם יעיל מאוד. היעדים של האימון הם: כוח, שיפור סיבולת אירובית ואנאירובית, ובנוסף, הוא משפר גם זריזות ומהירות.

השימוש בתנועות הקשורות לחיי היומיום שלנו

בבואנו לדבר על חדרי כושר שמציע אימון כוח פונקציונלי, טבעי שנרצה לדעת למה לצפות. למעשה, האימונים האלה צריכים להיות טבעיים ולא מאולצים או יותר מידי מסורבלים. לכן, לדוגמא, תרגיל שיש בו משיכה עילית ורבע סקוואט יהיה נכון יותר מאשר תרגיל שיש בו כפיפת מפרקים שמתבצעת על רגל אחת. הרעיון הוא להתאמן בדרך שדומה כמה שיותר לפעולות שאנחנו עושים באופן טבעי גם בחיי היומיום. לכן באימונים כאלה שנעשה בחדר כושר נשלב לרוב פעולות כמו: משיכה, הרמה, דחיפה, שינוי כיוון ועוד. אם תחשבו על זה, אתם תראו שכל הפעולות האלה הן פעולות שאתם עושים באופן טבעי.

הכירו את היתרונות של אימונים פונקציונליים בחדרי כושר

כדי לבחור פעילות גופנית שתתאים לכם, אתם צריכים לדעת עליה כמה דברים מראש. חלק מהעניין הוא לבחור אימון שתוכלו להתמיד בו, שיהיה מעניין ושיהיו לו כמה שיותר יתרונות. לכן, אם תלכו אל חדר כושר ותעשו בו אימון כוח פונקציונלי, אתם תראו שתיהנו מיתרונות רבים. ראשית, אימונים כאלה משפרים בצורה בלתי רגילה את הכוח שלנו. לכן, אם עד היום הרגשתם שהכוח שלכם נאבד עם השנים, אימונים כאלה יעזרו לכם. בנוסף, אימונים כאלה מובילים גם לאיזון שרירי טוב יותר ולחיזוק של שרירי הליבה. מעבר לכל אלה, אין ספק שאימונים פונקציונליים מקצועיים שתעשו בחדר הכושר, יובילו גם לשיפור בגמישות. אימון פונקציונלי יעזור לכם גם לשפר את הקואורדינציה שלכם ואת הסיבולת לב-ריאה. לכן ברור מדוע, עם כל כך הרבה יתרונות, מדוע הפעילות הגופנית הזאת זוכה להצלחה.

כדאי לעשות אימונים כאלה

במילה אחת? לכולם. אימון כוח פונקציונלי יכול להיות יעיל בכל גיל ולכל אדם. הוא יכול להיות יעיל למי שנמצא בתהליך שיקום, שכן כפי שציינו, מקורו בתחום השיקום. מנגד, הוא גם יכול להיות מאוד יעיל עבור אנשים שנהנים מכושר טוב. הוא יכול להתאים לנשים ולגברים. אין בו חסרונות והוא תורם רבות לגוף האדם. מה שכן, גם את הפעילות הגופנית הזאת כדאי לעשות בצורה מבוקרת. כדאי לזכור שהמטרה היא לא להכביד על הגוף או לפגוע בו, אלא להפך. הרעיון הוא לבנות את השרירים, את הסיבולת ואת החוזק. לכן חשוב מאוד לפנות אל חדר הכושר שבו יוכלו להתאים לכם את האימון הנכון. כך תוכלו להיות בטוחים שאתם עושים את הדברים בהדרגה. בצורה כזאת גם תוכלו להתמיד ולהימנע מפגיעה מיותרת. אתם יכולים להיות בטוחים שאם תהפכו את האימונים הפונקציונליים לחלק מהחיים שלכם, לא תצטערו על כך. הם יתרמו לכם מאוד ולכן זה מומלץ בחום.

החשיבות של אימון עם מדריך מקצועי

אימון פונקציונלי בחדר כושר תוכלו לעשות כמעט בכל מקום. למעשה, היום האימונים האלה זוכים להצלחה רבה ולכן הם מאוד נפוצים. יחד עם זאת, בבואכם לבחור את חדר הכושר שבו תוכלו לעשות אימון פונקציונלי, כדאי יהיה לבדוק תחילה כמה דברים. מי יהיה המדריך שילווה את האימונים שלכם? ועד כמה הוא באמת יהיה רציני ומקצועי? האם מדובר על מדריך שכולם ממליצים עליו? זה חשוב במיוחד אם אתם לא עושים היום פעילות גופנית. ההשגחה של מדריך כושר מוסמך הינה חשובה. הוא יוכל לראות כיצד אתם מבצעים את כל התנועות השונות ואף לתקן אתם אם יהיה בכך צורך. מחירים המחירים של שיעורים כאלה, אתם תראו שיש אפשרויות שונות. השאלה כמה תשלמו בחדר כושר על אימון פונקציונלי תלויה בגורמים שונים. למשל: לאיזה חדר כושר תפנו ועד כמה המקום מקצועי? מה שבטוח זה שאימונים כאלה יעשו לכם טוב וכדי שתכניסו אותם לחייכם עוד היום.

לסיכום, האימון הפונקציונלי הפך להיות חלק בלתי נפרד מחייהם של רבים. לכן כדאי שתנסו זאת גם אתם, כי אתם הולכים להתאהב ולאהוב מאוד את התוצאה שתגיע עם המאמץ.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

כך תמצאו מקום לאימונים
פורסם ע"י שירה טל ב 22 לפברואר 2024
אחרי שעליתם על המשקל קיבלתם החלטה שאי אפשר להמשיך ככה יותר? אתם רוצים להתחיל להיכנס לכושר, וכמה שיותר מהר? אם כך, ברור שאתם מחפשים מקום לאימונים. עם זאת, הבעיה היא שיש הרבה מאוד אפשרויות בכל עיר בישראל, ובמיוחד בתל אביב. אם כן, נשאלת השאלה: איך בכל זאת נבחר מקום טוב לאימונים? מה צריך לקחת בחשבון […]
טיפים לבחירת חדר כושר
פורסם ע"י יסמין יוסף ב 28 לינואר 2024
בחירת חדר הכושר הנכון חיונית להשגת מטרות הכושר שלנו ולשמירה על מוטיבציה. לכן, אם גם אתם נמצאים היום בחיפוש אחר חדר כושר שיתאים לכם, אתם לא לבד. זה לא משנה אם בעבר היה לכם מנוי בחדר כושר או שזו הפעם הראשונה שלכם. מה שבטוח זה שכדאי לכם לעצור ולהשקיע מחשבה בעניין הזה. אין ספק שאם […]
סוגי אימונים לעיצוב הגוף
פורסם ע"י דין סלמן ב 24 לינואר 2024
בחירת אימון עיצוב הגוף הנכון למטרות האישיות ולרמות הכושר שלנו חיונית להשגת תוצאות מיטביות. עם זאת, רוב האנשים לא יודעים מה לבחור. יש היום כל כך הרבה ענפי ספורט שונים שמבטיחים לעצב את גופנו, כך שהדילמה ברורה. לכן, אם גם אתם מנסים לבחור ספורט שיתאים לכם ואתם מרגישים מבולבלים, אתם לא לבד. זה קורה לכולם. […]